Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

laupäev, 14. november 2015

Kihiline salat peediga

Teine mõnus kihiline salat peediga. Ma tegin üsnagi nii, nagu ette nähtus, ent kuna pilt ja tekst ei lähe kihtide osas kokku, siis veidi varieerisin. Tegin pigem nii, nagu pildil.
Minu kihid said sellised:
herned
muna
kaste
peet
juust
kaste
kurk
juust
kaste

Paljudele herned ei meeldi, siis võib need välja jätta. Kindlasti sobiks lisada ka kiht sinki. Mulle meeldis ka sellisena väga. Kui selle salati maitse on kindlasti nüansirikkam ja mõjusam, siis käesoleva salati kasuks rägib valmistamise lihtsus ja kiirus. Kõige rohkem  võttis aega 8 muna koorimine (tegin topeltportsu). Nüansirikkuse lisamiseks võib peedile või juustule lisada veidi küüslauku, nagu tolles teises salatis. Või miks mitte ühe kihina hoopis õuantükke. Nagu kartulisalatis.

Tegin salatit suurele juubelilauale ja see oli esimene toit, mis otsa sai. Fakt räägib enda eest. Ja kui nt lisada veel veidi lihalist, on see suurepärane retsept ka suvisele suurele seltskonnale.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar