Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

teisipäev, 15. aprill 2014

16. nädal: šokolaadiküpsised

Sain ämmalt kingiks väga ahvatleva ja ilusa ja kasutamissõbralikuna tunduva raamatu "Suur küpsetamisraamat" (Sinisukk). Tõlkeraamat.

Kõigepealt otsustasime teha "maailma parimaid šokolaadiküpsiseid". Kahtlus tekkis mul juba retsepti lugedes: 25 küpsise jaoks 375 g šokolaadi! Pluss tohutu kogus suhkrut...
No igatahes ei suutnud mina ohverdada peaaegu pool kilo šokolaadi! Panin umbes 260-280 gr, täpselt ei teagi, segamini tumedat, piimaat ja natu valget ka. Suhkrukogust vähendasin ka pisut, sest üldiselt kipuvad need ameerika retseptid olema meie maitse jaoks kaugelt liiga magusad.

Küpsised tulid muidugi head, kuidas muidu saakski, aga maailma parimateks ama neid küll ei nimetaks. Kindlasti on palju paremaid, ja veits tervislikumaid. Sellegipoolest võib seda retsepti muidugi veel katsetada ja proovida, vähendades suhkrukogust veelgi ja lisades nt kliisid. Või veidi sidrunikoort.

Õnneks oli väljaandvus suurem kui 25 - pigem 45, aga see on suure pere puhul pigem boonus. Jätkus ka jägmiseks päevaks (aga mitte ülejärgmiseks, samas sai kümmekond neist ka laiali jagatud).

Netist ma seda retsepti ei leia. Tundub, et selle raamatu omi vist väga palju eestikeelses netis pole.

Igatahes tahaks ma hulga retsepte veel proovida. Saame näha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar