Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

laupäev, 14. detsember 2019

Lihtne ja kiire õunakook

Sel aastal meil õunu ei olnud, aga siiski oli kusagilt tekkinud hulk hapukaid õunu ja ega nad ju seisa. Sestap kooki ma tegin, ja vahelduseks uue retsepti järgi. Kui ma mõnd uut retsepti otsin, siis tavaliselt pöördun esmalt oma lemmikblogidesse: Ragne Värgi, Mari-Liis Iloveri ja Tuuli Mathiseni omadesse.  Klassikud ju.

Seekordne õunakook - lihtne ja kiire -  oli Ragne blogis mind ootamas. Vist üks populaarsemaid õunakooke sellest blogist, aga näe, mina polnud teinud. Küll on hea, et järgi proovisin! Õunte kogus veidi heidutas, seega panin vähem - u 1,1 kg ja mulle tundub, et õigesti tegin, sest muidu poleks tainast üldse sidumas olnud. Piisaks ka 1 kg-st täiesti. Mina viilutasin õunad, aga tasuks proovida ka väiksemaks tükeldamist.

Igaks juhuks keopeerin selle siia ka:
4 muna
12 spl õli
12 spl jahu
12 spl suhkrut
2 tl küpsetuspulbrit
palju õunatükke (ca 1,5 kg)

Munad vahustada vispliga. Vahule lisada õli. Sega. Jahu segada küpsetuspulbri ja suhkruga, ning lisada muna-õli segule. Kõige lõpuks lisada õunatükid. Et kook tuleks mahlane, võib õunatükke lisada nii palju, et tainas mustendaks. Segada kogu tainast korralikult ning valada suurele ahjuplaadile. Peale raputada sukrut ja kaneeli. Küpsetada 200 kraadi juures ~30-40 minutit kuni kook on kuldpruun.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar