Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

esmaspäev, 11. november 2019

Rukkihelbepuder pohladega

Ühel hommikul, kui uni (taas!) liiga vara ära läks (ma ei saa aru, mis minuga toimub... ealine iseärasus?), tahtsin teha lastele hommikuks midagi muud kui lihtsalt harjunud putru (jah, me sööme peaaegu iga hommik putru - no u 4-5 korda nädalas). Seega võtisn ette putrude raamatu. Võiks ju ometi arvata, et nii elukutseline pudrukeetja nagu mina (enam-vähem igapäevast pudrukeetjafaasi u 25 a, sest isegi enne lapsi olen hommikuti putru söönud) enam mingit raamatut ei vaja, aga teate, vaheldust on meile kõigile vaja. Nii et keetsin putrudele vahelduseks hoopis teismoodi putru raamatust... ülla-ülla... "Pudrud".

Peale sellist mammutsissejuhatust asun asja juurde. Pohlamaitseline rukkihelbepuder. Mulle rukkihelbed muidu eriti ei meeldi, nad on nagu liiga jahused. Aga vot pohladega koos on hoopis teine tera puder! Minu arust oli küll retseptis viga, sest 12 dl vett 4 dl rukkihelveste kohta, eriti 10-min keetmisajaga on ikka liig mis liig. Seega tegin selle osa pigem omaenda kogemusele ja kainele mõistusele tuginedes.

2 dl pohli
6-7 dl vett (panin piimaga pooleks, jääb pehmem)
4 dl rukkihelbeid
4 sl pruuni suhkrut
soola
kaneeli

Retseptis on öeldud, et keeta 10 min, minu kogemus (sh tänane) ütleb, et keeta 15-20 min. Ilmselt oleneb ka helvestest. Retsepti järgi peaks pohli kõigepealt keetma, aga ma ei näinud selleks mingit vajadust, lisasin need siis, kui helbed juba veidi podisenud olid.

Väga hea, kergelt jõulumaitse ja -lõhnaga puder!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar