Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

esmaspäev, 30. november 2020

Mannavaht "Roosi ja Manni pilvevahus"

 Mannavahu retsepti leiab muidugi igalt poolt, ja mulle mannavaht väga maitseb, aga lihtsalt piimaga sööduna on ta kuidagi natuke plänn. Potentsiaali on enamaks! Ja nipp on vahukoores! Serveeri mannavahtu vahukoor ja marjadega, mitte piimaga, nad saadki hoopis teistmoodi, erilise magustoidu.

Konkreetne retsept pärineb toredast kokaraamatust "Kostipääävä paremba' pala'", mis on üks mõnus lugemine ja tegemine ka :) 

Retsept on selline:

umbes 0,25 l jõhvikaid

0,5 l vett

1 dl mannat

1‒1,5 dl suhkrut

0,25 l vahukoort

0,5 tl vanillisuhkrut

lisandiks meelepärases koguses värskeid metsamarju: mustikaid, maasikaid, vaarikaid jms

 

Pane jõhvikad vähese veega keema, pressi mahl välja. Lisa mahlale vett ja maitse järgi suhkrut. Arvesta, et magustoidule lisatakse hiljem vahukoor, mille magusust saab soovi järgi muuta. Aja mahl keema ning lisa pidevalt segades manna. Segu ei tohi olla ei paks ega vedel. Segu saab vedelam, kui lisad veidi vett või mahla. Jahtunud segu vahusta meelepärase tugevusega/heledusega vahuks.

Vahusta koor suhkru ja vanillisuhkruga.

Täida magustoidukausid 3/4 ulatuses mannavahuga, puista mannavahule peoga värskeid marju ning tõsta marjadele ohtralt vahukoort. Lisa kaunistuseks veel värskeid marju, sest marju pole selles magutoidus kunagi liiga palju.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar