Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

laupäev, 2. aprill 2016

Rullbiskviidi keerutort

See on kohe pikem lugu.
Hakkasin poja sünnipäevapeoks torti valima ja leidisn ühest vanast Pereköögist (2002 aprill) laste sünnipäeva-erist ühe tordi, mis esmapilgul tundus sobivat. Aga torti tehes selgus, et see on hoopis midagi muud, kui ma ette kujutasin. Ma üldiselt ebaõnnestumistest siin ei kirjuta, aga selle panen küll kirja: see on šokolaadivahutort. Tainas sai liiga kangelt kakaone, ehkki panin kakaod poole vähem! Marja-mascarponekreem sai küll hea, et kuidagi iseloomutu. Šokolaadivaht liiga kohvine (laste tort?!), ehkki panin kohvi poole vähem. Ja see kõik võttis f..ng kaua aega! Hirrrmus kaua, mõtetult raisatud aeg!

Ja siis tuli kiirelt uus tort teha.

Algul mõtlesin lihtsalt rullbiskviidi peale, aga siis tuli meelde, et olen kunagi teinud rullbiskviiditorti. Leidsin netist ka kohe täpse juhise: rullbiskviidi keerutort. Tegin ka taigna seal viidatud retsepti järgi, ent ma ei saa aru, mida annab kartulitärklis. Ma ise kasutaks pige ikka vaid jahu. Tegin ka suurema koguse, kuna mul on suur plaat. Lõikasin plaadist 6 riba, aga edaspidi lõikaksin 7-8, sest tort jäi minu arvates pisut kõrge.
Vahele läks segu kõige tavalisemat kohupiimast, hapukoorest, suhkrust ja vahukoorest.

See on tõesti üks väga hea, lihtne, üsna kiire ja väga maitsev (lastesõbralik) tort, mis pealegi näes eriti lahti lõigates efektne välja.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar