Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

pühapäev, 5. märts 2017

Taani vanillipannkoogid

Pühapäevahommikuretsept Pereköögist 2005. Veidral kombel netist puudub.
See retsept jäi silma põhjusel, et suured lapsed magavad meil kaua, aga ise olin pesamuna tõttu juba 7.30-st üleval. Ja siis on nii hea, et teed koogid valmis (vahepeal annad ühe näljasele pesamunale, teised ju ikka veel magavad) ja paned sobival hetkel ahju.

Tainas: 2,5 dl nisujahu, 0,5 tl soola, 6 dl piima, 3 mina, 50 gr võid
Täidis: 8-10 sl pakemat moosi

Sega jahu soolaga, lisa pool piimast (mul oli osa ka hapupiim), klopi. Lisa ülejäänud piim ja munad ning sulatatud või. Küpseta ülepannikoogid - rasvainet polegi vaja ja minu Ikea koogipann täitis ülesande priimalt.
Pane igale koogile moosi ja keera neljaknadiliseks pakiks. Lao koogid ahjuvormi, raputa peale vanill- ja tuhksuhkrut ja küpseta 200 kraadi juures 5-10 min.

Serveeri jäätise ja vahukoorega.

Nüüd tähelepanekud: mina tegin 1+1/3 koguse, millest hetkel piisas, aga vast järgmisel aastal peaks veel rohkem tegema. Jahu panin veidi rohkem, sest tainas oli hirmvedel. Ja panin ka 1 sl suhkrut, sest mul oli taignas hapupiim. Vahukoor ja jäätis tegid selle hommikusöögi, mis niigi nägi välja restoranilik, hullutavalt hõrguks. Näiteks keskmine küsis siiralt, et emme, kust sa need koogid said?
See oli üks kaunemaid ja paremaid hommikusööke üldse ever!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar