Mis siin toimub?

Kirjutan siia üles meie perele enam meedinud retseptid: see on mu omaenda väike retseptikogu. Neid, mis ei nii väga meeldinud, ma üles ei kirjutagi.

Challenge ka:
TEHA IGAL NÄDALAL VÄHEMALT ÜKS KORD ÜHE UUE RETSEPTI JÄRGI SÜÜA.

Ja kirjutada see siia üles, või linkida, või panna märge raamatule ja leheküljele.

esmaspäev, 20. veebruar 2017

Sealihahautis

Üks imeline lihahautis minu lapsepõlvest. Olen taolist varem ka teinud, aga varem pole suutnud saavutada sedavõrd täpselt seda maitset, mis ema tehtul lapsepõlves.

Tegelt on tegu ülilihtne:
porgandid lõigata juppideks, praadida kergelt või ja õli segus, lisada ka sibulat.
Eraldi pannil praadida liha: seekord oli mul välisfilee, aga sobib ka kaelakarbonaad (viimane jääb veelgi mahlasem). Lihalõigud vasardasin, lasin korraks jahust läbi, siis kergelt pannil pruuniks. Lisasin lihalõigud porganditele, peale läks panniloputusvesi, sool, pipar, veidi küüslaugupulbrit. Lisasin ka piima, olles hiljuti lugenud kusagilt piimapõrsa retsepti. Sobiks muidugi ka koor. Ja nii see värk siis haudus u poolteist tundi mu multikeetjas. Peale peterselli ja ongi ehtsa lapsepõlvemaitsega porgandi-lihahautis valmis, mõnus kaste sealhulgas. Kastet peab olema!
Kõrvale sai imelist kartulipurtu ja aurututud brokolit.

Liha kiitis väga ka mu keskmine, kes üldiselt sihukesest tavasöögist (mis pole pitsa ega mingi mehhiko või hiina värk) väga ei pea. Seekord pidas ja võttis juurdegi! Minu võit seekord!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar